Dlaczego dach się niszczy?

Dach z czasem traci swoje walory estetyczne i funkcjonalne najczęściej na skutek działających czynników zewnętrznych takich jak:

  • zanieczyszczenie atmosferyczne,
  • promienie UV,
  • woda,
  • wysokie i niskie temperatury,
  • zalegający śnieg,

Wszystko to powoduje, że dach się niszczy i dodatkowo zaczynają porastać go glony pleśnie, mchy i różnego rodzaju grzyby.

Wilgoć na dachu to problem, który może przyczynić się do powstawania mchów, porostów oraz glonów. Szczególnie łatwo osiedlają się one na dachach pokrytych materiałami porowatymi, takimi jak dachówki, ale ich obecność jest niemal nieunikniona na wszystkich rodzajach pokryć dachowych.

Dach się niszczy

Występowanie tych roślin zależy przede wszystkim od warunków, jakie panują w otoczeniu budynku, a nie od rodzaju pokrycia. Jeśli w okolicy naszego domu znajdują się budynki pokryte mchem, to prawdopodobnie pojawi się on również na naszym dachu. Oczywiście, można temu zapobiec stosując odpowiednie środki.

Wygląd takiego dachu na pewno nie jest walorem estetycznym naszego domu!!!

Dach sie niszczy

Dach się niszczy?

Dlatego malowanie dachów jest coraz popularniejsze. Oferujemy szybkie i trwałe rozwiązanie, które przywróci dachowi nowy, estetyczny wygląd. Nasz zespół fachowców posiada wieloletnie doświadczenie w malowaniu i konserwacji wszelkich rodzajów pokryć dachowych. Korzystamy z najlepszych dostępnych materiałów, specjalnych farb, substancji ochronnych i sprzętu malarskiego, aby zapewnić naszym klientom najwyższą jakość usług. Skontaktuj się z nami, a z pewnością będziesz zadowolony z efektów!

Czyszczenie dachów

Czyszczenie dachów

Czyszczenie dachów to ważna praktyka utrzymania czystości i dbania o długoletnią ochronę naszych domów. W ciągu czasu dachy narażone są na szkodliwe...

Renowacja dachu

Renowacja dachu

Lato to doskonały czas, aby zadbać o renowację dachu i przeprowadzić na nim różnego rodzaju prace. Renowacja dachu i prace, takie jak malowanie czy...